Dziecięcy Warsztat Tańca to miejsce w którym dzieci od najmłodszych lat mogą w ciekawy, zdrowy i kreatywny sposób poznawać świat tańca.

W kilku zróżnicowanych wiekowo, oznaczonych kolorami grupach ćwiczą dziewczynki i chłopcy od 3 roku życia. Uzupełnieniem lekcji tanecznych jest akrobatyka i rozciąganie – ćwiczenia mające wzmocnić i uelastycznić ciała małych tancerek i tancerzy. Dla tych, którzy kontynuują naukę i chcą ćwiczyć na coraz bardziej zaawansowanym poziomie powstał zespół warsztat UP! Zespół to zamknięta grupa dla uczennic i uczniów warsztatu, w której techniką dominującą jest taniec współczesny.

W ciągu roku szkolnego zajęcia Dziecięcego Warsztatu Tańca prowadzone są w zaprzyjaźnionym studiu Kontakt. Przestrzeń ruchu i tańca. W trakcie wakacji uczniowie mogą rozwijać swoje umiejętności na obozach tanecznych.

Pedagożki - Agnieszka Tatara, Monika Tzur, Monika Świeca i Aleksandra Zgłobica - czerpiąc z własnych doświadczeń tanecznych oraz wieloletniej pracy pedagogicznej przygotowują autorskie programy oraz scenariusze i prezentacje tanecznych bajek w których występują wszyscy uczniowie i uczennice Dziecięcego Warsztatu Tańca.

 

AGNIESZKA TATARA

kierownik i pedagog w Dziecięcym Warsztacie Tańca.
Prowadzi zajęcia w grupach: zielonej, niebieskiej A i B, czerwonej.

Absolwentka teatrologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie i Szkoły Baletowej w Krakowie. Uczestniczka licznych warsztatów tanecznych w kraju i za granicą, a także warsztatów dla młodych menedżerów tańca zorganizowanych w 2014 r. przez Instytut Muzyki i Tańca w Warszawie. Od wielu lat spełniona w pracy z dziećmi, którym przekazuje pasję, zdobyte umiejętności i wiedzę. Pełna energii i zaangażowania w każdą lekcję, otwarta na taneczne inicjatywy swoich uczennic oraz pilnująca dyscypliny. Pracowała między innymi w JDC International School of Performing Arts, Studiu Teatru, Muzyki i Tańca i Waldorfskiej Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Krakowie oraz Cricotece - Ośrodku Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora. W 2013 r. rozpoczęła współpracę z Edwardem Reyem i Studiem Kontakt. Przestrzeń Ruchu i Tańca, a od 2014 kieruje Dziecięcym Warsztatem Tańca, który jest jej autorskim pomysłem i propozycją dla wszystkich, którzy szukają niepowtarzalnych zajęć ruchowych stworzonych dla dzieci i przez dzieci. W latach 2015 - 2019 pracowała w Krakowskim Centrum Choreograficznym w Nowohuckim Centrum Kultury. 

 

ERYKA ŻMUDA

zastępca kierownika, biuro i organizacja bajek.

Studentka Przekładoznawstwa na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, kocha radio i popkulturę. Z tańcem związana bardziej emocjonalnie, niż praktycznie. W Dziecięcym Warsztacie Tańca zajmuje się organizacją biura, koordynacją bajek tanecznych i pełni rolę wychowawcy na obozach tanecznych.

 

ALEKSANDRA ZGŁOBICA

pedagog w Dziecięcym Warsztacie Tańca. Prowadzi zajęcia w grupach: różowej i czerwonej, tańca kreatywnego tylko dla chłopców oraz akrobatykę i rozciąganie.

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Po wielu latach trenowania gimnastyki artystycznej zdecydowała się przejść na baletową stronę mocy. Uczestniczyła w wielu warsztatach w kraju i za granicą. Interesuje się psychologią sportową i fizjoterapią. Obecnie prowadzi treningi dla młodego pokolenia gimnastyki artystycznej oraz zajęcia taneczne dla dzieci i dorosłych. Aktywnie współpracuje z grupami tworzącymi spektakle łączące taniec z ogniem i pracą z przyborem.

Zajęcia bazują na technice tańca klasycznego. Celem zajęć jest nabycie podstaw tej techniki, skorygowanie wad postawy, rozciągnięcie oraz utanecznienie. Dzieci mają okazję doskonalić swoje umiejętności taneczne w komfortowych dla nich warunkach z naciskiem na szacunek oraz dobre nastawienie do własnego ciała, czego efektem jest większa otwartość w tańcu i na scenie.

 

MONIKA TZUR

pedagog w Dziecięcym Warsztacie Tańca. Prowadzi zajęcia tańca kreatywnego tylko dla chłopców.

Magister inżynier; absolwentka Politechniki Krakowskiej; absolwentka Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca „Konserwatorium Tańca” w Krakowie. Taniec towarzyszy jej nieodłącznie od czwartego roku życia – naukę rozpoczęła w Szkole Baletowej w Krakowie. Od 2006 roku kontynuowała edukację w Konserwatorium Tańca, w którym poznała techniki tańca klasycznego, współczesnego, jazzowego; podstawy tańców ludowych i historycznych. W roku 2013 ukończyła „Konserwatorium Tańca” otrzymując dyplom zawodowego tancerza. Chcąc wzbogacić swoje doświadczenie, uczęszczała na liczne warsztaty, głównie z techniki tańca współczesnego, prowadzone przez tancerzy i choreografów z kraju i zagranicy. Brała udział w spektaklu tanecznym „Zapach liści” Studia Sztuki Tańca, noworocznym spektaklu baletowym „Śpiąca królewna” Krakowskiej Opery Kameralnej oraz konkursach Dance World Cup. Naukę dzieci rozpoczęła jako instruktor tańca na wakacyjnym – obozie i kontynuuje ją do chwili obecnej.

"Taniec kreatywny" to propozycja Dziecięcego Warsztatu Tańca dostosowana specjalnie do wymagającej grupy uczestników jaką są chłopcy! Każde zajęcia realizowane są w odmienny sposób, a cotygodniowe spotkania wzbogacane są o elementy tańca klasycznego, współczesnego oraz improwizacji, zwracając uwagę na prawidłową postawę ciała i korzystnie wpływając na rozwój psychomotoryczny dziecka. Zobacz koniecznie jak istotny wpływ na rozwój dziecka może mieć połączenie zabawy, tańca oraz muzyki!

W grupie różowej Monika uczy tańca lirycznego: propozycja taneczna dla Dziecięcego Warsztatu Tańca opierająca się na technice tańca klasycznego oraz modern jazz. Zajęcia rozwijają wrażliwość muzyczną, płynność ruchów, a także udoskonalają technikę tańca współczesnego.

 

MONIKA ŚWIECA

pedagog w Dziecięcym Warsztacie Tańca. Prowadzi zajęcia w grupie warsztatUP!

Absolwentka zarządzania kulturą i mediami na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz Dwuletniego Instruktorskiego Kursu Kwalifikacyjnego z Dziedziny Tańca Współczesnego. Pracuje w Krakowskim Centrum Choreograficznym – Nowohuckim Centrum Kultury, gdzie łączy pracę organizacyjną oraz artystyczną w zakresie tańca współczesnego. Jest tancerką i współzałożycielką Grupy Wokół Centrum, kolektywu artystycznego działającego przy KCC. Realizuje się tanecznie biorąc również udział w pracy projektowej z artystami z Polski i zagranicy oraz prowadząc regularne zajęcia tańca współczesnego.

warsztatUP!

Zamknięta grupa tańca współczesnego, składająca się z członków Dziecięcego Warsztatu Tańca powyżej 10. roku życia. Podczas zajęć tancerze pracują nad wzmocnieniem i rozciągnięciem ciała, aby móc realizować zagadnienia z obszaru tańca współczesnego. Dodatkowo wprowadzani są w zagadnienia improwizacyjne i kompozycyjne, pobudzające nie tylko ciało ale również umysł. Kładziemy nacisk na technikę, ale również pracę grupową, dyscyplinę i higienę pracy tancerza, dynamikę, przestrzeń w ruchu, realizację rytmiczną i koordynację. Zajęcia stymulują kreatywność, umiejętność współpracy i artystyczne poszukiwania tancerzy. Grupa warsztatUP! przygotowuje się również do występów scenicznych w ramach bajek Dziecięcego Warsztatu Tańca.